O društvu

Društvo VODOOPSKRBA I ODVODNJA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE d.o.o. osnovano je krajem 2007. godine temeljem Odluke Županijske skupštine Zagrebačke županije pri čemu je osnivač i vlasnik Društva bila Zagrebačka županija.

U cilju prijave i provedbe EU projekta „Regionalni vodoopskrbni sustav Zagrebačke županije – Zagreb istok“ i njegovo sufinanciranje iz Kohezijskog fonda Europske unije predviđeno je bilo formiranje jedinstvenog javnog isporučitelja vodnih usluga osnovanog od strane jedinica lokalne samouprave na području obuhvata Projekta, a sve kako bi se: (a) osiguralo tehničko i tehnološko jedinstvo građevina javne vodoopskrbe od izvorišta do krajnjeg korisnika i (b) osigurala isporuka vode namijenjena ljudskoj potrošnji od najmanje dva milijuna prostornih metara godišnje po jedinstvenoj cijeni, sve sa svrhom optimalizacije i racionalizacije poslovanja te ostvarenja nižih troškova poslovanja i nižih cijena vodne usluge.

U cilju gore navedenog, Županijska skupština Zagrebačke županije je dana 25. svibnja 2016. godine donijela Odluku o podjeli i prijenosu poslovnih udjela trgovačkog društva VODOOPSKRBA I ODVODNJA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE d.o.o. na 14 poslovnih udjela bez naknade na jedinice lokalne samouprave s područja obuhvata Projekta. Sukladno navedenom, poslovni udjeli preneseni su gradovima i općinama po kriteriju broja stanovnika prema Popisu stanovnika iz 2011. godine na slijedeći način:

RB. Naziv JLS POSLOVNI UDJEL
NOMINALNI IZNOS (kn) %
1. Grad Dugo Selo 165.500,00 16,55
2. Grad Sveti Ivan Zelina 151.200,00 15,12
3. Grad Vrbovec 140.200,00 14,02
4. Grad Ivanić-Grad 137.900,00 13,79
5. Općina Rugvica 74.600,00 7,46
6. Općina Križ 66.000,00 6,60
7. Općina Brckovljani 64.800,00 6,48
8. Općina Kloštar Ivanić 57.700,00 5,77
9. Općina Dubrava 49.700,00 4,97
10. Općina Gradec 34.900,00 3,49
11. Općina Farkaševac 18.300,00 1,83
12. Općina Preseka 13.700,00 1,37
13. Općina Bedenica 13.600,00 1,36
14. Općina Rakovec 11.900,00 1,19
    1.000.000,00 100

Nakon podjele i prijenosa poslovnih udjela proveden je postupak pripajanja trgovačkih društava za vodoopskrbu i odvodnju u obuhvatu Projekta društvu preuzimatelju odnosno VODOOPSKRBI I ODVODNJI ZAGREBAČKE ŽUPANIJE d.o.o..

Dana 1. srpnja 2016. godine VODOOPSKRBI I ODVODNJI ZAGREBAČKE ŽUPANIJE d.o.o. pripojena su trgovačka društva kako slijedi:

1. DUKOM d.o.o., Josipa Zorića 70, Dugo Selo
  2. KOMUNALAC BRCKOVLJANI d.o.o., Josipa Zorića 1, Dugo Selo
  3. VODOOPSKRBA I ODVODNJA IVANIĆ-GRAD d.o.o., Savska 50, Ivanić-Grad
  4. ODVODNJA IVANIĆ-GRAD d.o.o., Moslavačka 13, Ivanić-Grad
  5. VODOOPSKRBA I ODVODNJA VRBOVEC d.o.o., Kolodvorska 29, Vrbovec
  6. VODOVOD ZELINA d.o.o., Katarine Krizmanić 1, Sveti Ivan Zelina.

Provedbom postupka pripajanja gore navedena trgovačka društva su prestala postojati te su ista brisana iz sudskog registra, a na području njihova djelovanja isporučitelj vodnih usluga je VODOOPSKRBA I ODVODNJA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE d.o.o..

Članovi društva VODOOPSKRBA I ODVODNJA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE d.o.o. su:

Grad Dugo Selo, Josipa Zorića 1, Dugo Selo

Grad Sveti Ivan Zelina, Trg Ante Starčevića 12, Sveti Ivan Zelina

Grad Vrbovec, Trg Petra Zrinskog 9, Vrbovec

Grad Ivanić-Grad, Park hrvatskih branitelja 1, Ivanić-Grad

Općina Rugvica, Trg Josipa Predavca 1, Rugvica

Općina Križ, Trg Svetog Križa 5, Križ

Općina Brckovljani, Josipa Zorića 1, Dugo Selo

Općina Kloštar Ivanić, Školska 22, Koštar Ivanić

Općina Dubrava, Ulica braće Radića 2, Dubrava

Općina Gradec, Gradec 134, Gradec

Općina Farkaševac, Farkaševac bb, Farkaševac

Općina Preseka, Preseka 57, Preseka

Općina Bedenica, Bedenica 112, Bedenica

Općina Rakovec, Rakovec 54, Rakovec.

Sjedište Društva je u Zagrebu na poslovnoj adresi Koledovčina ulica 1.

Temeljni kapital Društva iznosi 1.000.000,00 kn i uplaćen je u cijelosti.

Predmet poslovanja Društva čine slijedeće djelatnosti:

• djelatnost javne vodoopskrbe,
  • djelatnost javne odvodnje.

Društvo VODOOPSKRBA I ODVODNJA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE d.o.o. isporučitelj je vodnih usluga na području gradova Dugo Selo, Ivanić-Grad, Sveti Ivan Zelina i Vrbovec te na području općina Brckovljani, Rugvica, Kloštar Ivanić, Križ, Bedenica, Dubrava, Farkaševac, Gradec, Preseka i Rakovec.

Organi Društva su: Uprava Društva, Nadzorni odbor i Skupština.

Uprava Društva sastoji se od jednog člana (direktor) kojeg imenuje i opoziva Skupština. Direktor Društva je Tomislav Masten, dipl. polit..

Nadzori odbor Društva imenuje Skupština, a sastoji se od 7 članova od kojih su 2 predstavnici Zagrebačke županije, 1 član je predstavnik radnika, a 4 člana su predstavnici udjelničara i to po jedan iz svakog vodoopskrbnog područja (vodoopskrbno područje Dugo Selo, Ivanić-Grad, Sveti Ivan Zelina i Vrbovec).

Skupštinu Društva čine svi članovi Društva, a predstavljaju ih njihovi zakonski zastupnici.

Poslovne jedinice

Dugo Selo

Povijest Poslovne jedinice VIOZŽ d.o.o. - DUGO SELO

Ivanić Grad